Restaurant Manager (Ρέθυμνο)

Adecco

  • Ρέθυμνο
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 19 ημέρες
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Restaurant Manager (Ρέθυμνο)Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης ξενοδοχειακής μονάδας στο Ρέθυμνο, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:
Restaurant Manager (Ρέθυμνο)
Περιγραφή Θέσης
  • Οργάνωση και καθοδήγηση όλων των λειτουργειών του εστιατορίου
  • Βεβαίωση της εύρυθμης λειτουργίας του τμήματος και της ομάδας
  • Επίβλεψη της τήρησης των διαδικασιών
  • Εκπαίδευση και καθορισμός αρμοδιοτήτων στα μέλη της ομάδας
  • Επίλυση ερωτήσεων και παραπόνων των πελατών
  • Παροχή προτάσεων για βελτίωση του μενού
  • Ποιοτικός έλεγχος ποτών, τροφίμων και διαχείριση παραγγελιών
  • Βεβαίωση ότι ακολουθούνται οι κανόνες υγιεινής και ασφάλειας
  • Καταγραφή εσόδων και εξόδων
  • Συμμετοχή στις συναντήσεις των τμημάτων όλης της ξενοδοχειακής μονάδας
Προφίλ Υποψηφίου
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην διαχείριση και συντονισμό ομάδας
  • Κατανόηση και διαχείριση της οικονομικής αναφοράς
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Ικανότητα προγραμματισμού και συντονισμού εργασιών
  • Εμπειρία στον ποιοτικό έλεγχο τροφίμων και ποτών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Υπευθυνότητα - Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Οργανωτικές ικανότητες - Ευσυνειδησία
Παροχές Εταιρείας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον και δυνατότητα εξέλιξης
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Adecco

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Maitre d' Hotel - Restaurant Manager

    HARPIN HOTELS

    • Γεωργιούπολη, Χανίων
    Ξενοδοχειακή αλυσίδα 5* στη Γεωργιούπολη Χανίων ζητά να προσλάβει Maitre d' Hotel - Restaurant Manager για τη σεζόν 2024 Απαραίτητα Προσόντα: 3ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέ…
    • Πριν 1 ημέρα
  • Restaurant Captain

    AEGEAN STAR HOTELS

    • Ρέθυμνο
    Το ξενοδοχεία Creta Star & Creta Royal Hotels στο Ρέθυμνο, μέλη της αλυσίδας AEGEAN STAR HOTELS , επιθυμούν να προσλάβουν για τη σεζόν 2024: Restaurant Captain Απαραίτητα Προσό…
    • Πριν 8 ημέρες
  • Spa Manager στην Κρήτη

    AEGEO SPAS

    • Ρέθυμνο
    Ανοιχτές θέσεις Spa Manager για τη σεζόν 2024 στην Κρήτη σε Ρέθυμνο, Χανιά, Ηράκλειο και Άγιο Νικόλαο. Ποιοι είμαστε: Η Aegeo Spas είναι η μεγαλύτερη ελληνική εταιρεία διαχείρισ…
    • Πριν 4 ημέρες