Ηλεκτρολόγος Μηχανικός - Μελετητής Φωτοβολταϊκών Συστημάτων

ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ / GEK TERNA GROUP

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 1 μήνα
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Ηλεκτρολόγο Μηχανικό - Μελετητή Φωτοβολταϊκών Συστημάτων

Καθήκοντα της θέσης:
  • Σχεδιασμός και μελέτη μεσαίας και μεγάλης κλίμακας Φωτοβολταϊκών συστημάτων
  • Εκπόνηση ενεργειακών μελετών στο PVsyst
  • Σύνταξη προδιαγραφών του Φ/Β εξοπλισμού
  • Συνεργασία με την ομάδα κατασκευής κατά τη διάρκεια κατασκευής και δοκιμών του έργου
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία 1-5 ετών σε μελέτη / σχεδιασμό Φωτοβολταϊκων συστημάτων (Διασυνδεδεμένα συστήματα ή αυτόνομα)
  • Εμπειρία στον σχεδιασμό εγκαταστάσεων Μέσης και Χαμηλής Τάσης
  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων MS Office, AutoCAD & PVsyst
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
  • Μέλος ΤΕΕ
Δεξιότητες:
  • Οργανωτικές δεξιότητες & μεθοδικότητα
  • Ομαδικότητα & αποτελεσματική συνεργασία εσωτερικά & εξωτερικά του Ομίλου
  • Εργατικότητα, συνέπεια & τήρηση διαδικασιών
Παροχές Εταιρείας:
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα προαναφερόμενα προσόντα και μόνον, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη “ ΗΜ-ΜΠ-01", επιλέγοντας ``Αίτηση``.

Workable