Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Κατασκευής Αιολικών Πάρκων

ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ / GEK TERNA GROUP

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 3 μήνες
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Κατασκευής Αιολικών Πάρκων (Ν. Ευβοίας & Ευρυτανίας)

Καθήκοντα της θέσης:
  • Συντονίζει τους εργοδηγούς και το προσωπικό του εργοταξίου
  • Εποπτεύει τις H/M εργασίες και των υπεργολάβων
  • Παρακολουθεί τις υποχρεώσεις των προμηθευτών
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τις δαπάνες του έργου
  • Ελέγχει τις πιστοποιήσεις των εργολάβων
  • Προλαμβάνει και επιλύει τεχνικά προβλήματα κατασκευής του έργου
  • Είναι υπεύθυνος για την πρόοδο των εργασιών βάσει του του χρονοδιαγράμματος
  • Ενημερώνει τον Διευθυντή Κατασκευής & τον Project Manager για την εξέλιξη του έργου
  • Διασφαλίζει την επάρκεια του αποθέματος των Η/Μ υλικών
  • Επικοινωνεί με υπηρεσίες και συνεργεία (ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ, ΟΤΕ)
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ
  • 2 έτη κατ’ ελάχιστο εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office, MS Project, AutoCAD
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
Δεξιότητες:
  • Οργανωτικότητα και γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Κατανόηση για την υπευθυνότητα της θέσης
  • Αποτελεσματική διαχείριση ταυτόχρονα πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Τήρηση διαδικασιών
Παροχές Εταιρείας:
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα προαναφερόμενα προσόντα και μόνον, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη “ ΗΜ-ΣΧ-01", επιλέγοντας ``Αίτηση``.

Workable