Υπευθυνος Παραγωγής και Προγραμματισμού

Randstad

  • Αττική
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 2 μήνες
Μεγάλη βιομηχανική πτηνοτροφική μονάδα στην ευρύτερη περιοχή της Χαλκίδας αναζητά έναν δυναμικό και αποφασισμένο επαγγελματία για τη θέση του Υπεύθυνου Παραγωγής και Προγραμματισμού.Εάν είστε ένας επαγγελματίας με πάθος για την οργάνωση τμημάτων παραγωγής και έχετε τη διορατικότητα για τη βελτίωση των διαδικασιών παραγωγής, τότε, ίσως, η συγκεκριμένη θέση εργασίας είναι για εσένα.Για να μάθεις περισσότερες πληροφορίες διάβασε τη συνέχεια!Η εταιρεία στον υποψήφιο που θα εργαστεί ως Υπευθύνου Παραγωγής και Προγραμματισμού, προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχή οχήματος
  • Διατακτικές επιταγές ή έξοδα μετακίνησης
  • Κινητό τηλέφωνο που παρέχεται από την εταιρεία
  • Bonus απόδοσης
  • Κάλυψη ενοικίου σε περίπτωση μετεγκατάστασης
Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Υπευθύνου Παραγωγής και Προγραμματισμού είναι:
  • Συνδρομή στον προγραμματισμό και τον συντονισμό της παραγωγής ανάλογα με τις παραγγελίες και το πλάνο παραδόσεων
  • Συμμετοχή στην ομάδα προγραμματισμού ζωικής παραγωγής
  • Αποτύπωση και Βελτιστοποίηση των παραγωγικών διαδικασιών
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό, προγραμματισμό και την παρακολούθηση των κοστολόγιων των παραγόμενων προϊόντων
  • Συντονισμός και ανάθεση εργασιών των υπεύθυνων βάρδιας για την πραγματοποίηση των παραγωγικών στόχων
  • Συνεργασία με τη Διεύθυνση Πωλήσεων για τις ενέργειες παραγωγής, προώθησης και προβολής συγκεκριμένου είδους
  • Συμβολή στον προγραμματισμό συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Συμμετοχή στην ομάδα επενδύσεων και νέων έργων της εταιρείας
  • Εντοπισμός προβλημάτων κατά τη διαδικασία της παραγωγής και επικοινωνία με τις αντίστοιχες υπηρεσίες για την άμεση αντιμετώπισή τους
  • Οργάνωση της στελέχωσης των βαρδιών και εκπαίδευση του προσωπικού
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή ενεργειών που προκύπτουν από διάφορες πτυχές της διαχείρισης και λειτουργίας της μονάδας παραγωγής
Ο κατάλληλος Υπευθύνου Παραγωγής και Προγραμματισμού, θα πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ: Μηχανικός Παραγωγής, Μηχανολόγος Μηχανικός ή συναφές, Τεχνολόγος Τροφίμων
  • Καλές γνώσεις χειρισμού Η/Υ
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε οργάνωση τμημάτων παραγωγής μέσω δεικτών απόδοσης
  • Πολύ καλές ικανότητες επικοινωνίας
  • Ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Διαχείριση προσωπικού
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες πίεσης χρόνου και διαχείρισης κρίσεων
  • Ικανότητα διαχείρισης αλλαγών και πνεύμα συνεχούς βελτίωσης
  • Αναλυτική σκέψη και πολύ καλή ικανότητα διαχείρισης αριθμητικών δεδομένων
  • Διαθεσιμότητα για ολιγοήμερα επαγγελματικά ταξίδια
  • Δίπλωμα οδήγησης Β κατηγορίας
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Υπευθύνου Παραγωγής και Προγραμματισμού σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Υπευθύνου Παραγωγής και Προγραμματισμού παρακαλώ επικοινωνήστε με την Ισμήνη Γράψα στο +306941400209. #jobsengineering #engineeringobsΠαρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Randstad