B2B Export Sales Manager (Έδρα: Νομός Θεσσαλονίκης)

UPGRADE

  • Θεσσαλονίκη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 24 ημέρες
Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδας εταιρείας στο κλάδο των ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:B2B Export Sales Manager (Έδρα: Νομός Θεσσαλονίκης)
Κωδικός Θέσης: B2BEXOLELC0424Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Εφαρμογή εταιρικής εμπορικής πολιτικής
  • Ανάπτυξη πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης μέσα από την υποστήριξη του υπάρχοντος πελατολογίου, καθώς και την εύρεση νέων πελατών
  • Παραγγελιοληψία, παρακολούθηση παραγγελιών κι επίλυση προβλημάτων
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις
  • Συμμετοχή στην διαδικασία στοχοθεσίας πωλήσεων, παρακολούθηση επίτευξης στόχων και απολογισμός
  • Reporting
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού/Διοίκηση Επιχειρήσεων/Οικονομικών Επιστημών/Marketing
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρία σε πωλήσεις εξωτερικού Β2Β
  • Πολύ καλή τεχνολογική αντίληψη
  • Εξαιρετική ικανότητα προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα data analysis & reporting
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, στον γραπτό και προφορικό λόγο (επίπεδο μητρικής ή C2)
  • Άριστη χρήση MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών (ελάχιστο 25% του χρόνου)
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Εμπειρία σε πωλήσεις εξωτερικού, στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας, τεχνολογίας ή και ηλεκτρονικών θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εμπειρία σε συστήματα ERP, κατά προτίμηση SAP
  • Εμπειρία σε λογισμικά ΒΙ / Data Analytics, κατά προτίμηση TARGIT
Παροχές:Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Σύγχρονο και δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311241136Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα.Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Jobfind