Head Waiter - MAKRIS Athens

Domes Resorts

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 1 μήνα
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Η Domes Resorts προσγειώνεται στην Αθήνα, καλωσορίζοντας το πρώτο degustation εστιατόριο στο Θησείο. Ο Executive Chef Πέτρος Δήμας και η ταλαντούχα ομάδα του δημιουργούν την απόλυτη fine dining εμπειρία και επιμελούνται ένα μενού βασισμένο στην Ελληνική δημιουργική κουζίνα. Αυτήν την στιγμή αναζητούμε Head Waiter με όρεξη και πάθος για να γίνει μέρος της ομάδας MAKRIS Athens by Domes.Καθήκοντα
  • Σερβίρισμα ποτών, εδεσμάτων και πιάτων ακολουθώντας τα λειτουργικά πρότυπα του Ομίλου
  • Πολύ καλή γνώση του καταλόγου, με απώτερο σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών
  • Άμεση επικοινωνία με τον Υπεύθυνο Εστιατορίου για την οργάνωση του πόστο του
  • Επικοινωνία με την υπόλοιπη ομάδα για την εποπτεία του χώρου
  • Υποδοχή και καλωσόρισμα του πελάτη με ευγενικό τρόπο
  • Ενημέρωση για το μενού, προτάσεις και συνδυασμοί πιάτων με ποτών με τρόπο φιλικό και διακριτικό χωρίς διάθεση επιβολής της γνώμης
  • Συνεργασία με τις υπόλοιπες ομάδες για την άμεση εξυπηρέτηση των πελατών
RequirementsΑπαραίτητα Προσόντα
  • Απόφοιτος/η τουριστικής σχόλης
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε à la carte εστιατόρια ή σε εστιατόρια ξενοδοχείων πολυτελείας 5*
  • Άριστη γνώση τεχνικών service
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Προσανατολισμένος/η στην εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη
BenefitsΣτο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε
  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.Only suitable candidates will be contacted.

Domes Resorts

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Head Waiter

    • Αθήνα
    Do you have a passion to offer memorable experiences and unique guest service? Are you willing to support our Team to deliver our promises to our high-end clients, exceeding expe…
    • Πριν 3 ημέρες
  • Waiter (Head & Assistants) - (Atrium Hotels & Resorts) - Season 2024

    Atrium Hotels & Resorts

    • Αθήνα
    Περιγραφή Θέσης: O/Η Σερβιτόρος/α είναι υπεύθυνος/η για την ορθή και ομαλή εξυπηρέτηση του εκάστοτε πελάτη, διασφαλίζοντας άριστα επίπεδα υπηρεσιών. Συγκεκριμένα, θα καλωσορίζει το…
    • Πριν 29 ημέρες
  • HEAD WAITER

    MYKONOS ROCKS

    • Αθήνα
    Καθήκοντα Σερβίρισμα ποτών, εδεσμάτων και πιάτων ακολουθώντας τα λειτουργικά πρότυπα του Ομίλου Πολύ καλή γνώση του καταλόγου, με απώτερο σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών…
    • Πριν 10 ημέρες