Μηχανικός Δικτύων

ARTIOS

  • Θεσσαλονίκη
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 26 ημέρες
Περιγραφή θέσης: Αναζητούμε συνεργάτη για την θέση του Μηχανικού Δικτύων στην Θεσσαλονίκη για την στελέχωση της ομάδας του Τεχνικού Τμήματος με επίκεντρο την υποστήριξη δικτύων εταιρικών πελατών. Αρμοδιότητες : Σχεδιασμός, υλοποίηση, υποστήριξη δικτύων υπολογιστών και διαμόρφωση δικτυακού εξοπλισμού Παρακολούθηση της απόδοσης και εξασφάλιση της διαθεσιμότητας - αξιοπιστίας δικτύων πελατών (Local & Cloud) Απομακρυσμένη η κατά τόπου αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων σε δίκτυα πελατών Εκτέλεση συντήρησης και αναβαθμίσεων σε δίκτυα πελατών Τήρηση αρχείων τεκμηρίωσης δικτύων και συστημάτων Απαραίτητα Προσόντα: Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στο αντικείμενο των δικτύων / τηλεπικοινωνιών Πολύ καλός χειρισμός της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά) Άριστη γνώση υπολογιστών και δικτύων (CCNA) Απαραίτητη η προϋπηρεσία στο αντικείμενο εργασίας τουλάχιστον για 2 έτη Γνώση των λειτουργικών συστημάτων Windows, Linux, macOS Γνώση αρχών ασφάλειας πληροφοριακών συστημάτων Όρεξη για εκπαίδευση επάνω σε νέες τεχνολογίες που χρησιμοποιεί η εταιρία Δίπλωμα Οδήγησης αυτοκινήτου ή/και μηχανής Δυνατότητα ταξιδιών σε Ελλάδα και Εξωτερικό Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις Επιθυμητά προσόντα: Πιστοποίηση CCNA / CCNP: • Security • Routing & switching • Wireless Γνώση τεχνολογιών Microsoft Azure, AWS και Virtualization Δεξιότητες: Οργανωτικές ικανότητες, συνδυαστική σκέψη, μεθοδικότητα και συνέπεια Δυνατότητα λήψης αποφάσεων Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες Ικανότητα εργασίας σε ομάδα Παροχές: Πλήρης απασχόληση με ικανοποιητικές αποδοχές και ασφάλιση Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον, με εύκολη πρόσβαση Συνεχόμενη υποστήριξη και εκπαίδευση από την εταιρεία Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης σε ένα ταχύ αναπτυσσόμενο κλάδο

MyCarriera