Bartender_ (M/F/N)

e-JOBSAPP

  • Σαντορίνη, Κυκλάδων
  • Προσωρινή
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 21 ημέρες
Job Description :Η αγγελία αφορά την επερχόμενη σαιζόν του 2024.Company DescriptionΤο Metaxa Hospitality Group αποτελεί έναν κορυφαίο Όμιλο παροχής υπηρεσιών φιλοξενίας, αναγνωρισμένο για το Ήθος, το Πάθος και το Λόγο του.Ιδρύθηκε στην Κρήτη το 1975 από τον Νικόλαο Μεταξά και αποτελείται απο τα ξενοδοχεία Creta Maris Resort 5* στην Χερσόνησο του Ηρακλείου , TUI Magic Life Candia Maris 5* στην Αμμουδάρα του Ηρακλείου, Santo Collection Resorts & Villas στην Σαντορίνη, καθώς και ένα συνεδριακό κέντρο, απο τα μεγαλύτερα στην Ελλάδα, επίσης στη Χερσόνησο.Οι Αξίες μας
  • Αφοσιωμένοι στην προσφορά εμπειριών αυθεντικής φιλοξενίας
  • Η βιωσιμότητα είναι διαχρονική προτεραιότητα
  • Νιώθουμε ευθύνη να ανταποδώσουμε στην κοινωνία
  • Οι άνθρωποι μας είναι η δύναμη μας
  • Στεκόμαστε με ηθική δίπλα στους συνεργάτες μας
  • Τολμάμε να διαμορφώνουμε το μέλλον
Learn more about us by visiting us online:
  • About Sustainable hospitality:
  • About Metaxa people:
  • Check out our career page on our website:
Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης:
  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
  • Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
RequirementsΑπαραίτητα προσόντα:
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση ή θέση εξυπηρέτησης πελατών σε ξενοδοχειακή μονάδα
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
Επιθυμητά προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων
  • Γνώση χρήσης λογισμικών διαχείρισης εστιατορίων (POS, PDA)
  • Θετική διάθεση και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
BenefitsΠροσφέρουμε:
  • Διατροφή στο Staff Restaurant
  • Διαμονή στα εξοπλισμένα και άνετα Staff Houses (ένας συγκάτοικος maximum)
  • Μετακίνηση με τα σύγχρονα transfers συνεργαζόμενης εταιρείας
  • Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο (εταιρικοί διαγωνισμοί και εταιρικές επιβραβεύσεις, ''Employee of the Month'' και ''Employee of the Year'')
  • Αποπληρωμή εισιτηρίου (τιμή ακτοπλοϊκού) για την άφιξη και αναχώρηση στη Σαντορίνη
  • Bonus Τέκνου και Bonus Γάμου (εάν γίνεις γονιός ή παντρευτείς κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας)
  • Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξη

e-JOBSAPP