ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Σπανοσ ΑΕ

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 26 ημέρες
Η Σπανός Α.Ε. ξεκίνησε τη δραστηριότητά της το 1971 στην Αθήνα αντιπροσωπεύοντας τις υψηλού κύρους μάρκες BMW και MINI, ενώ τα τελευταία χρόνια στον Όμιλο Σπανού προστέθηκαν οι ελίτ μάρκες JAGUAR, LAND ROVER και LEVC. Σήμερα, είμαστε στην ευχάριστη θέση να απασχολούμε περισσότερους από 200 υπαλλήλους στα 3 υποκαταστήματά μας σε Γλυφάδα, Κηφισιά & Νέα Σμύρνη. Φιλοσοφία & Όραμα Με βάση το όραμά μας να είμαστε η πιο επιτυχημένη εταιρεία στο premium κομμάτι της αγοράς, η φιλοσοφική μας πυξίδα αποτελείται από τις ακόλουθες αξίες: Σεβασμός στους πελάτες και τους υπαλλήλους μας Ποιότητα σε κάθε πτυχή των επιχειρηματικών μας δραστηριοτήτων Η ευθύνη είναι ο οδικός χάρτης που διασφαλίζει την αξιοπιστία μας Η ειλικρίνεια είναι ο ακρογωνιαίος λίθος της συμπεριφοράς μας Η εξαιρετική εξυπηρέτηση είναι το σημάδι που σηματοδοτεί την ανάπτυξή μας Στόχοι της Εταιρείας Το μότο μας “You are more than just in good hands", καθοδηγεί τους στόχους μας για παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και μεγιστοποίηση της ικανοποίησης των πελατών μας μέσα από την καθημερινή προσπάθεια του έμπειρου και άρτια εκπαιδευμένου προσωπικού μας, την προηγμένη τεχνογνωσία του κλάδου και τη χρήση διαγνωστικής τεχνολογίας αιχμής. Με ισχυρή παρουσία στο χώρο της αυτοκινητοβιομηχανίας, η εταιρεία εξελίσσεται διαρκώς αναζητώντας την καινοτομία και την βελτιστοποίηση των υπηρεσιών της. Ο Ρόλος Επί του παρόντος, αναζητούμε Τεχνικούς Αυτοκινήτων (Μηχανοτρονικοί - Διαγνώστες, Μηχανικοί, Ηλεκτρολόγοι, βοηθοί, εργοδηγοί), για τα τμήματα Service στα καταστήματα της . Η θέση του τεχνικού για σύγχρονα οχήματα υψηλής τεχνολογίας, θεωρείται νευραλγική για την άρτια συντήρηση και επισκευή τους. Ο τεχνικός ακολουθεί τις οδηγίες του εργοδηγού – τεχνικού συμβούλου και εκτελεί εργασίες στα οχήματα βάση των οδηγιών επισκευής του κατασκευαστή. Για να είσαι πετυχημένος σε αυτόν τον ρόλο, είσαι μια ευγενική προσωπικότητα με έμφαση στην λεπτομέρεια, σχολαστικός, και υπεύθυνος για την ακεραιότητα των εργασιών που εκτελείς. Ως Τεχνικός Αυτοκινήτων έχεις έντονα τα στοιχεία τόσο της ατομικής παρακίνησης, όσο και της εργασίας σε ομαδικό περιβάλλον για την επίτευξη στόχων. Αυτή η θέση αναφέρεται απευθείας στον Διευθυντή συνεργείου του αντίστοιχου καταστήματος της εταιρείας. Απαραίτητα προσόντα Απολυτήριο Λυκείου ή τεχνικής σχολής Επιθυμητό πτυχίο τεχνικής κατεύθυνσης από ΙΕΚ/ΤΕΙ Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και προγραμμάτων Office Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας και τεχνικής ορολογίας Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση Συνέπεια, αντικειμενική κρίση, αντίληψη Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις Η προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση στον χώρο του αυτοκινήτου θα εκτιμηθεί δεόντως Προσφέρονται Εκπαιδευτικά προγράμματα πιστοποιήσεων Ταχύρρυθμο πρόγραμμα ένταξης Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης Σας καλωσορίζουμε σε ένα ανθρωποκεντρικό περιβάλλον με γνώμονα την ποιότητα, όπου θα έχετε την ευκαιρία να εξελιχθείτε και να αναπτυχθείτε επαγγελματικά. *Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψήφιους που πληρούν τα κριτήρια της θέσης*

MyCarriera

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Τεχνίτης - Τεχνικός Αυτοκινήτου

    Carglass

    • Αθήνα
    H Carglass Ελλάδος, η μεγαλύτερη εταιρεία στον τομέα της επισκευής και αντικατάστασης κρυστάλλων αυτοκινήτων, ενδιαφέρεται να καλύψει θέσεις τεχνιτών στα καταστήματα της Αττικής. Η…
    • Πριν 10 ημέρες
  • Τεχνίτης - Τεχνικός Αυτοκινήτου

    Carglass

    • Αθήνα
    H Carglass® Ελλάδος, η μεγαλύτερη εταιρεία στον τομέα της επισκευής και αντικατάστασης κρυστάλλων αυτοκινήτων, ενδιαφέρεται να καλύψει θέσεις τεχνιτών στα καταστήματα της Αττικής. …
    • Πριν 10 ημέρες
  • ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ/ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΚΑΦΩΝ

    ΠΑΝΤΟΣ SERVICE

    • Αθήνα
    Αρμοδιότητες: Διεξαγωγή προληπτικών και διορθωτικών εργασιών συντήρησης σε εξωλέμβιες μηχανές. Γνώση για δυνατότητα γενικών επισκευών σε δίχρονους και τετράχρονους εξωλέμβιους κινη…
    • Πριν 2 ημέρες