Υπεύθυνος Ανάπτυξης Δικτύου Β2Β (Θεσσαλονίκη)

Adecco

  • Θεσσαλονίκη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 17 ημέρες
Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό γνωστής εταιρείας στον κλάδο του φωτισμού και ηλεκτρολογιας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:Υπεύθυνος Ανάπτυξης Δικτύου Β2Β
(Θεσσαλονίκη)Περιγραφή Θέσης:
  • Ανάπτυξη και διαχείριση του υπάρχοντος πελατολογίου σε συγκεκριμένη γεωγραφική περιοχη εντός Θεσσαλονίκης
  • Λεπτομερής ανάλυση των προιόντων ευθύνης με το κατάλληλο επίπεδο επιστημονικής & εμπορικής επιχειρηματολογίας
  • Επιθυμητη εμπλοκη & γνώση προϊόντων ΑΠΕ- Φωτοβολταϊκων Συστημάτων
  • Επικοινωνία και δημιουργία άριστων σχέσεων με τους πελάτες & διερεύνηση των αναγκών τους
  • Διαμόρφωση νέων συνεργασιών
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων
Απαραίτητα Προσόντα: • Απόφοιτος/-η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση εξωτερικών πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες & πελατοκεντρική προσεγγιση
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και διάθεση για εργασία
  • Υπευθυνότητα και διαχείριση χρόνου
  • Ευελιξία ταξιδιών
Παροχές: • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Company car

Jobfind