Operations / Floor Manager

OPHTHALMICA

  • Θεσσαλονίκη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 24 ημέρες
Στο πλαίσιο συνεχούς ανάπτυξης, το Ινστιτούτο Οφθαλμολογίας & Μικροχειρουργικής Ophthalmica, επιθυμεί να προσλάβει:
Operations / Floor ManagerΑρμοδιότητες και καθήκοντα για τη θέση:
  • Σχεδιασμός, εφαρμογή, τήρηση και παρακολούθηση λειτουργικών διαδικασιών σε ενδοτμηματικό και διατμηματικό επίπεδο
  • Καθοδήγηση τμημάτων, βάσει ειδικών εσωτερικών κλινικών πρωτοκόλλων
  • Ανάπτυξη επιχειρησιακών διαδικασιών με γνώμονα την επίτευξη στόχων
  • Παρακολούθηση action plans και deadlines
  • Project management
  • Επίβλεψη ροής ασθενών σε κλινικό, διαγνωστικό, θεραπευτικό και χειρουργικό επίπεδο
  • Οργάνωση ιατρείων και χειρουργικών sessions
  • Παρακολούθηση συστήματος ποιότητας EN ISO 9001:2015
  • Reporting process (analytics, metrics, reviews, insights)
  • Χειρισμός CRM και ERP λογισμικών
  • Σχεδιασμός ωραρίων εργαζομένων (shifts) με επάρκεια πόρων
  • Medical inventory & office supplies monitoring
  • Day-to-day operations
  • Clinic efficiency
Απαραίτητα Προσόντα:
  • BSc / MSc σε διοίκηση επιχειρήσεων ή σε σχετικό πεδίο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Γνώση προγραμμάτων ERP, CRM, Project Management
  • Υψηλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ηγετικά χαρακτηριστικά
  • Μεταδοτικότητα
  • Οργάνωση χρόνου
Επιθυμητά προσόντα:
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας (team playing)
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα Operations (θα ληφθεί υπόψιν)
Παροχές: Η εταιρεία μας προσφέρει:
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Σοβαρές προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Jobfind