Γραφίστας/ρια – Σελιδοποιός Περιοδικών

ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ MME AE

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 22 ημέρες
Περιγραφή Θέσης: Ψάχνουμε για έναν/μία ταλαντούχο/α Γραφίστα/ρια ή Σελιδοποιό Περιοδικών, για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει τη δυνατότητα να μεταφράζει ιδέες σε δημιουργικές γραφικές λύσεις, προσφέροντας την εμπειρία του στην ανάπτυξη εντυπωσιακών σχεδίων. Καθήκοντα: Σχεδιασμός / Σελιδοποίηση περιοδικών. Επιμέλεια και έλεγχος τελικού αποτελέσματος Σχεδιασμός προωθητικού υλικού (Καταχωρήσεις, Online Banners, Social Media Posts, κλπ.). Συνεργασία με άλλα μέλη της ομάδας για την ανάπτυξη δημιουργικών και πρωτότυπων ιδεών. Παρακολούθηση των τάσεων στον τομέα του design και ενσωμάτωσή τους στο έργο. Απαιτούμενα Προσόντα: Πτυχίο σε Γραφιστική, Καλές Τέχνες ή σχετικό πεδίο. Άριστη γνώση και ευχέρεια στη χρήση γραφιστικών προγραμμάτων (InDesign, Illustrator, Photoshop). Προυπηρεσία σε αντίστοιχη θέση. Ικανότητα διαχείρισης εργασιών και τήρησης προθεσμιών. Δημιουργικό και ομαδικό πνεύμα. Η επιπλέον γνώση Web Design και η ευχέρεια στη χρήση αντίστοιχων προγραμμάτων (π.χ. Adobe XD), θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν. Παροχές: Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας. Ευκαιρίες για εξέλιξη και επαγγελματική ανάπτυξη. Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής και επιβράβευσης. Επαγγελματική αναγνώριση και αξιολόγηση της δουλειάς σας. Ευέλικτες προοπτικές καινοτομίας και εφαρμογής δημιουργικών ιδεών. Αν πιστεύετε ότι πληροίτε τις παραπάνω προϋποθέσεις και επιθυμείτε να εργαστείτε σε ένα δυναμικό περιβάλλον, τότε θέλουμε να σας γνωρίσουμε και να συνεργαστούμε μαζί σας!

MyCarriera

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Γραφίστας - Web Designer

    SATO

    • Αθήνα
    Ο Όμιλος SATO, με ηγετική θέση στην αγορά αναπτύσσει δυναμικά το brand του επαγγελματικού επίπλου SATO καθώς και το δίκτυο καταστημάτων οικιακού επίπλου ΕΝΤΟΣ, αναζητά νέο και φιλό…
    • Πριν 28 ημέρες
  • VIDEO EDITOR - ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ

    ΙΔΕΑ HELLENIC DESIGN AΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

    • Αθήνα
    VIDEO EDITOR - ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ: σχεδιασμός και δημιουργία διαφημιστικών βίντεο, post και φωτογραφιών παιδικών παιχνιδιών και επιτραπεζίων για τα social media. Ευχάριστο περιβάλλον, δημιο…
    • Πριν 26 ημέρες
  • Γραφίστας

    FERAL SPA

    • Αθήνα
    Ζητείται Γραφίστας από την κατασκευαστική εταιρεία Feral Spa με έδρα τους Θρακομακεδόνες για μερική ή πλήρη απασχόληση. Επιθυμητή η κάρτα ανεργίας σε ισχύ 6 μηνών αλλά όχι απαραίτη…
    • Πριν 1 ημέρα