Μάγειρας Α'

Randstad

  • Κρήτη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 29 ημέρες
Έχεις εργαστεί ως Μάγειρας/ Μαγείρισσα Α' σε Ξενοδοχείο; Θέλεις να σου δοθεί η ευκαιρία να εξελιχθείς και να εργαστείς σε 5* Ξενοδοχείο; Σε ενδιαφέρει μια εργασία πάνω στον τομέα σου με προοπτικές, εξέλιξη και πολύ καλές οικονομικές αποδοχές; Κάνε την αίτησή σου για ξενοδοχείο στην περιοχή της Κρήτης.Το ξενοδοχείο προσφέρει το παρακάτω πακέτο αποδοχών για την θέση Μάγειρας/ Μαγείρισσα Α' :
  • Πολύ ελκυστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης.
  • Διαμονή και πλήρης διατροφή.
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
Οι παρακάτω αρμοδιότητες αφορούν τη θέση Μάγειρας/ Μαγείρισσα Α' :
  • Έλεγχος των προϊόντων για την ποιότητά τους
  • Ενημέρωση του Chef για ελλείψεις σε πρώτες ύλες
  • Τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στους χώρους της κουζίνας
  • Εκτέλεση των οδηγιών από τον Chef και Sous Chef
  • Συνεργασία με όλα τα μέλη της κουζίνας
  • Εκτέλεση των παρασκευών σύμφωνα με τον τρόπο υπόδειξης του Chef
  • Διατήρηση του χώρου καθαρού
  • Εκτέλεση συνταγών σύμφωνα με τους κανόνες ασφάλειας τροφίμων
Απαραίτητα προσόντα για την θέση του/ης Μάγειρας/ Μαγείρισσα Α' :
  • Απόφοιτος σχολής μαγειρικής τέχνης.
  • Προϋπηρεσία σε οργανωμένη κουζίνα.
  • Επιθυμητή εμπειρία θεματική κουζίνα.
  • Άριστη γνώση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε Ξενοδοχείο το λιγότερο 2 χρόνια.
Αν πιστεύεις ότι η θέση Μάγειρας / Μαγείρισσα Α είναι αυτό που ψάχνεις, κάνε αίτηση για το επόμενο βήμα της καριέρας σου!Έχεις απορίες; Mη διστάσεις να επικοινωνήσεις με την ομάδα του Τουρισμού και της Φιλοξενίας στο hospitality@randstad.gr ή στο +30 694 0808542.Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Randstad