Assistant Housekeeping Manager (Atrium Hotels & Resorts) - Season 2024

Atrium Hotels & Resorts

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 30 ημέρες
Περιγραφή Θέσης: Η/Ο βοηθός Προϊσταμένης/ου Ορόφων είναι υπεύθυνη/ος για την εν γένει εύρυθμη λειτουργία του τμήματος της οροφοκομίας. Συγκεκριμένα, διασφαλίζει ότι τα δωμάτια και όλοι οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου διατηρούνται σε υψηλά επίπεδα καθαριότητας. Επιπρόσθετα, επιβλέπει τη λειτουργία της λινοθήκης και της διανομής υλικού. Κύριες αρμοδιότητες: Συντελεί στην οργάνωση και κατανομή του προσωπικού του τμήματος του/της ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες πληρότητας, αφίξεις/αναχωρήσεις, κ.λπ. Επιβλέπει σχολαστικά τον καθαρισμό των δωματίων. Επιβλέπει σχολαστικά τον καθαρισμό των γραφείων και κοινόχρηστων χώρων. Γνωρίζει τους κανόνες/αρχές του συστήματος HACCP και υγειονομικών πρωτοκόλλων και μεριμνά για την εφαρμογή τους. Μεριμνά για τα requests πελατών και άλλων ιδιαιτεροτήτων (π.χ. anniversary, honeymoon, birthday) Ελέγχει τακτικά τα office ως προς την οργάνωσή τους. Διανέμει τις παραγγελίες επιπλέον ειδών στα δωμάτια (λινών, μαξιλαριών, ειδών μπάνιου κ.ά.) ακολουθώντας τα standards εξυπηρέτησης του ξενοδοχείου. Ενημερώνει άμεσα τον υπεύθυνο της συντήρησης για τυχόν βλάβες είτε ζημιές που εντοπίζονται στα δωμάτια. Απαραίτητα προσόντα: Τουλάχιστον 3 χρόνια προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση σε τεσσάρων / πέντε αστέρων ξενοδοχειακή μονάδα. Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας. Πτυχίο τουριστικής εκπαίδευσης (θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν). Γνώση λογισμικού διαχείρισης ξενοδοχείων (θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν). Απαραίτητες δεξιότητες και αξίες: Καλή και άνετη επικοινωνία με πελάτες Επαγγελματισμός / Υπευθυνότητα Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων Ηγετικές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας Πληροφορίες εταιρίας και παροχές προσωπικού: Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε. Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη. Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

MyCarriera

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Assistant Housekeeping Manager

    Masterplus HR

    • Αθήνα
    H MASTER PLUS HR για λογαριασμό πελάτη της, όμιλο με ξενοδοχειακές μονάδες σε όλη την Ελλάδα, αναζητά άτομα για τη θέση: ASSISTANT HOUSEKEEPING MANAGER Περιγραφή θέσης Αρμόδι…
    • Πριν 2 ημέρες
  • Assistant Housekeeping Manager

    Parga Beach Resort

    • Αθήνα
    Το ξενοδοχείο PARGA BEACH RESORT 5* στην Πάργα Πρεβέζης , επιθυμεί να προσλάβει: Assistant Housekeeping Manager Τα καθήκοντα του Assistant Housekeeping Manager περιλαμβάνουν Διασφά…
    • Πριν 19 ημέρες
  • HOUSEKEEPING ASSISTANT MANAGER / ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥ ΟΡΟΦΩΝ

    Vincci EverEden Beach Resort Hotel

    • Αθήνα
    Ο Βοηθός Προισταμένου Ορόφων επιβλέπει την καθαριότητα δωματίων και κοινόχρηστων χώρων. Ελέγχει για βλάβες ή φθορές και ενημερώνει το αρμόδιο τμήμα. Διασφαλίζει ότι οι διαδικασίες …
    • Πριν 17 ημέρες