Προϊστάμενος Τεχνικού Τμήματος / Project Manager (on behalf of client)

CollegeLink

  • Αγία Παρασκευή, Αττικής
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 18 ημέρες
Αναζητούμε έμπειρο Ηλεκτρολόγο/Μηχανολόγο Μηχανικό για ρόλο Προϊσταμένου τμήματος με καθήκοντα Project Manager/ τεχνικού διευθυντή, εκ μέρους εταιρείας-πελάτη μας, μίας γρήγορα αναπτυσσόμενης τεχνικής εταιρείας που σχεδιάζει, κατασκευάζει και λειτουργεί Ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις και τεχνολογίες ΑΠΕ σε κτηριακά συγκροτήματα και βιομηχανια.Η εταιρεία ειδικεύεται σε:
  • Buildings MEP Services Engineering
  • Industrial Utilities Engineering
  • Renewable Energy
  • Water Treatment
Κύρια Καθήκοντα και Ευθύνες του ρόλου περιλαμβάνουν:
  • Παρακολούθηση και διαχείριση έργων κατασκευής
  • Σύνταξη προσφορών και αναφορών σχετικά με την πρόοδο και την εκτέλεση των έργων
  • Επίβλεψη και διαχείριση συνεργείων κατασκευής
  • Διαχείριση, καθοδήγηση και υποστήριξη άλλων Project Managers
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για την ολοκληρωμένη εκτέλεση των έργων
  • Χρήση του MS Office Planner για τον σχεδιασμό, την παρακολούθηση και την αξιολόγηση των έργων
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση του MS Office Planner
  • Ικανότητα ηγεσίας και διαχείρισης ομάδας
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Δυναμικότητα, οργανωτικές δεξιότητες και προσανατολισμός στα αποτελέσματα
Παροχές: Η εταιρεία προσφέρει:
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εξαιρετικές δυνατότητες εξέλιξης
  • Άριστες προοπτικές για μακροχρόνια συνεργασία

Jobfind