Μηχανικός Ποιότητας

Gek Terna

  • Αθήνα
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 17 ημέρες
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:Μηχανικό ΠοιότηταςΑρμοδιότητες:
  • Παρακολουθεί και υποστηρίζει τα έργα σε θέματα Ποιότητας
  • Αναθεωρεί τα Προγράμματα Ποιότητας των έργων και τα συναφή έγγραφα
  • Συνεργάζεται με τον Υπεύθυνο Ποιότητας του έργου και της Εταιρείας
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή των προγραμμάτων ποιότητας των έργων διενεργώντας επί τόπου επιθεωρήσεις
  • Παρακολουθεί την πρόοδο και την αποτελεσματικότητα των προγραμμάτων ποιότητας των έργων μέσω των KPIs
  • Εκδίδει τα έντυπα διορθωτικών ενεργειών και υλοποιεί τις αντίστοιχες ενέργειες
  • Παρέχει υποστήριξη και ενημέρωση στα έργα σε θέματα ποιότητας
  • Βρίσκεται σε συνεχή επαφή και επικοινωνία με τους Υπεύθυνους Ποιότητας των έργων για θέματα της αρμοδιότητάς του.
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • 5 έτη εμπειρίας κατ’ ελάχιστον σε Τμήμα Διαχείρισης Ποιότητας Έργου σε κατασκευαστική εμπειρία
  • Επιθυμητή Πιστοποίηση Εσωτερικού Επιθεωρητή Συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας ISO9001:2015
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office
  • Επιθυμητή γνώση AutoCAD
Δεξιότητες:
  • Άριστες επικοινωνιακές και διοικητικές ικανότητες
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Αποτελεσματική διαχείριση ταυτόχρονα πολλών θεμάτων
Παροχές Εταιρείας:
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Gek Terna