Guest Relations Agents / Δημόσιες Σχέσεις - Hostess

Ξενοδοχειακός Όμιλος (5 ξενοδοχειακών μονάδων)

  • Ρόδος, Δωδεκανήσου
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 18 ημέρες
Αναζητάμε νέους και νέες με φιλοδοξίες για να ενταχθούν στον όμιλο μας δίνοντας τους την ευκαιρία να κάνουν καριέρα στον ξενοδοχειακό, τουριστικό & εμπορικό κόσμο των επιχειρήσεων, ξεκινώντας από το νησί της Ρόδου και Κω.Με την αγγελία μας αυτή επιθυμούμε να καλύψουμε τις θέσειςGuest Relations Agents / Δημόσιες Σχέσεις - Hostess που βρίσκονται στο νησί της Κω και Ρόδου.Προσφέρουμε το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας και απασχόληση από Μάιο έως Οκτώβριο στην Κω & Ρόδο. Μετά την λήξη της σύμβασης προσφέρουμε την δυνατότητα επέκτασης της συνεργασίας στην Αθήνα ή στην Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό με μεγάλες προοπτικές εξέλιξης.Προσφέρουμε :
  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά εργασίας
  • Δωδεκάμηνη απασχόληση (Καλοκαιρινή σεζόν σε κάποιο νησί όπου δραστηριοποιείται ο Όμιλος και κατά την χειμερινή σεζόν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό)
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο.
Καθήκοντα :
  • Είναι υπεύθυνος/η για την εξασφάλιση της μέγιστης απόδοσης και παροχής εξαιρετικών υπηρεσιών στους πελάτες μας
  • Διασφαλίζει την εξαιρετική ικανοποίηση των πελατών μας
  • Χρησιμοποιεί όλα τα διαθέσιμα μέσα με στόχο τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών
  • Εργάζεται με ευελιξία και επαγγελματισμό
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή, τον αντιπρόσωπο διαχείρισης και το τμήμα πωλήσεων σε καθημερινή βάση με στόχο την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Δυνατότητα παραμονής (κατά τους μήνες Μάιο - Οκτώβριο) στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία & στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά & γνώση
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό & απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευπροσάρμοστη και ανθεκτική νοοτροπία, καθώς επίσης και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Επαγγελματική εμφάνιση, επαγγελματισμός και διακριτικότητα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Υπευθυνότητα & ικανότητα αντίληψης
  • Οργανωτικό & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Ευχάριστη & ευγενική προσωπικότητα - παρουσία
  • Ικανότητα για εργασία υπό πίεση και εκτέλεση πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Ικανότητα για εκπλήρωση εργασιών εντός προθεσμιών, έγκαιρη ανάθεση καθηκόντων και υπευθυνότητα για την ολοκλήρωσή τους
  • Πρωτοβουλία να κάνει τον εργασιακό χώρο ένα πιο όμορφο περιβάλλον για τους επισκέπτες και το προσωπικό
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική βελτίωση και εξέλιξη
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών & λήψη αποφάσεων σε θέματα καθημερινής λειτουργίας των ξενοδοχείων
  • Αποφασιστικότητα στην υλοποίηση των πολιτικών αποφάσεων της διεύθυνσης & διοίκησης των ξενοδοχείων
  • Δυνατότητα διατύπωσης & σχεδιασμού καινοτόμων προτάσεων & ιδεών
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα).Παροχές:Παρέχουμε :
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο με συνεχή ανάπτυξη
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Πλήρη Ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δωδεκάμηνη Απασχόληση (Χειμώνα στην Αθήνα-Θεσσαλονίκη ή στο Εξωτερικό και το καλοκαίρι στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο όμιλος)

Jobfind