ΛΟΓΙΣΤΗΣ

DCI FINANCE & ACCOUNTING AE

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 16 ημέρες
Κύρια Καθήκοντα: Καταχώρηση εγγραφών σε διπλογραφικά βιβλία Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ Προετοιμασία δηλώσεων VIES, INTRASTAT, ΦΑΕΔ, Φ.Μ.Υ ,Φόρο εργοληπτών κ.λ.π Επικοινωνία για συμφωνία καρτελών με πελάτες και προμηθευτές Αποστολή στοιχείων στο My Data της ΑΑΔΕ Παραγωγή βασικών αναφορών με χρήση του προγράμματος Microsoft excel Υποβολές στοιχείων στις πλατφόρμες ΕΡΓΑΝΗ και ΓΕΜΗ Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων Ε9 νομικών και φυσικών προσώπων Οργάνωση κ’ Αρχειοθέτηση λογιστικών αρχείων Προετοιμασία Οικονομικών Καταστάσεων Σύνταξη και υποβολή Φορολογικών Δηλώσεων φυσικών και νομικών προσώπων Προσόντα: Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ/ΤΕΙ Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Τουλάχιστον πέντε χρόνια εμπειρίας σε οργανωμένο λογιστήριο Καλή γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, Φορολογίας, ΕΦΚΑ & Κοινωνικής Ασφάλισης, Γενικού Εμπορικού Μητρώου, Μισθοδοσίας και Εργατικής Νομοθεσίας. Η εταιρεία μας προσφέρει: Πλήρη, μόνιμη απασχόληση. Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον. Μικτές αποδοχές ύψους 2.100 ευρώ σε μηνιαία βάση

MyCarriera

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Λογιστής / Λογίστρια

    ISB FINANCE

    • Αθήνα
    Ζητείται Λογιστής / Λογίστρια σε λογιστικό γραφείο στη Νέα Ερυθραία για εργασία πλήρους απασχόλησης. Απαραίτητα Προσόντα: Γνώσεις τήρησης απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων, ΕΛ…
    • Πριν 18 ημέρες
  • Λογιστής

    GRNET S.A.

    • Αθήνα
    Requirements 1. Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ Οικονομικής Επιστήμης της ημεδαπής ή ισότιμο αντίστοιχης ειδικότητας εκπαιδευτικών ιδρυμάτων της αλλοδαπής. 2. Τουλάχιστον 3(τρία) έτη αποδεδειγ…
    • Πριν 2 μήνες
    • Κάντε αίτηση εύκολα
  • Υπεύθυνος Μισθοδοσίας / Λογιστής

    SUK

    • Αθήνα
    Υπεύθυνος Μισθοδοσίας (Λογιστής) Περιοχή εργασίας : Παλαιό Φάληρο - Αθήνα Όμιλος εταιρειών με έδρα το , Παλαιό Φάληρο με αντικείμενο τη Διαχείριση και Διανομή Ηλεκτρικής Ενέργειας …
    • Πριν 23 ημέρες