Λογιστής

ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΚΟΡΔΑΣ

  • Αθήνα Πειραιάς
  • EUR 900 το μήνα
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 13 ημέρες
Λογιστικό γραφείο στον Πειραιά αναζητά Λογιστή.Αρμοδιότητες:
  • Καταχώρηση λογιστικών παραστατικών (πληρωμές, εισπράξεις, δαπάνες) και επίβλεψη των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση απλογραφικών/διπλογραφικών βιβλίων και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Σύνταξη φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, φόρος εισοδήματος) και υποβολή στο Taxis Net
  • Έκδοση και έλεγχος μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Σύνταξη και κατάθεση μηνιαίων και ετήσιων αναφορών και οικονομικών προτάσεων στην Οικονομική Διεύθυνση
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώση φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, ελληνικών λογιστικών προτύπων, διεθνών λογιστικών προτύπων
  • Γνώσεις μισθοδοσίας και εργατικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού μηχανογραφικών λογιστικών προγραμμάτων και προγράμματος ERP
  • Εμπειρία στη τήρηση απλογραφικών - διπλογραφικών βιβλίων Β' και Γ' κατηγορίας
  • Διετής προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
Παροχές:
  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας
  • Καθαρός μισθός 900-1400 ανάλογα με την εμπειρία
  • Δυνατότητα χρήσης εταιρικού αυτοκίνητου για μακρινές αποστάσεις

Jobfind