IT Support

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 15 ημέρες
Η Tem επιθυμεί να απασχολήσει επιθυμεί να απασχολήσει άμεσα άτομο για την θέση του ΙΤ.
Ο υποψήφιος για την θέση θα έχει συμμετοχή στην ανάλυση, ανάπτυξη, συντήρηση και υποστήριξη εταιρικών εφαρμογών, συστημάτων λογισμικού, και εξοπλισμού, καθώς και στη διαχείριση servers, δικτύου, firewall/security, website και άλλων πληροφοριακών συστημάτων.Απαραίτητα Προσόντα
  • Καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων MS Windows (2012-2016)
  • Άριστη γνώση και χρήση όλων των εφαρμογών MICROSOFT (word-excel-power point κτλ)
  • Εγκατάσταση και διαχείριση software και hardware, δικτύων, εκτυπωτών
  • Καλή γνώση στη διαχείριση backups, restores, upgrades και στη γενική συντήρηση των servers
  • Καλή γνώση, χρήση Pivot table και ανάλυση στοιχείων
Επιπρόσθετα προσόντα
  • Γνώση MSSQL SERVER, ACTIVE DIRECTORY, Domain Controller, πολιτικές ασφάλειας, C#
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας.
  • Επαγγελματική ηθική και ακεραιότητα.
Ο υποψήφιος θα πρέπει να έχει υπό τον έλεγχο και τη διαχείρισή του:
  • Το σύνολο των πληροφοριακών συστημάτων που υποστηρίζουν τη λειτουργία της εταιρείας.
  • Το υλικό πληροφορικής (hardware).
  • Το τοπικό δίκτυο και την υποστήριξη και συντήρηση αυτού.
  • Την τηλεφωνική υποδομή (VoIP σταθερή/κινητή), τεχνική υποστήριξη και επαφή με παρόχους.
  • Τις υποδομές ελέγχου και ασφάλειας (hardware & software).
  • Την ασφάλεια της δικτυακής παρουσίας των τερματικών και λοιπών συσκευών.
  • Την τεχνική υποστήριξη (εσωτερικά) σε θέματα software/hardware
  • Την παραμετροποίηση εσωτερικών συστημάτων.
  • Την υλοποίηση και εφαρμογή των διαδικασιών που Ασφάλειας της Πληροφορίας, όπως προβλέπεται από το ISO 27001.
  • Στενή συνεργασία με το τμήμα Ποιότητας σε θέματα διασφάλισης ποιότητας και ακεραιότητας των δεδομένων (έννοιες: PV/PQC Reconciliation, SDV) καθώς και σε θέματα οργάνωσης και διαχείρισης διαδικασιών ISO 9001:2015.
  • Την εσωτερική εκπαίδευση χρηστών σε θέματα χρήσης εξειδικευμένου λογισμικού.
  • Το IT inventory (software/hardware).
  • Συντήρηση, υποστήριξη online reports, εκπαίδευση χρηστών.
  • Τις διαδικτυακές υποδομές (web sites, domains, hosting, SSL).
  • Επαφή και αξιολόγηση εξωτερικών συνεργατών / προμηθευτών σε τεχνικά θέματα (computer hardware/software).
Παροχές
  • Σταθερός Μισθός και ασφάλιση
  • 8ωρή εργασία.
Αίτηση - Αποστολή ΒιογραφικούΣας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.

Jobfind

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • IT Support

    I CALL SUPPORT & GROWTH ΙΚΕ

    • Αθήνα
    Κύριες αρμοδιότητες: Υποστήριξη και επίλυση software/hardware προβλημάτων του προσωπικού της εταιρείας με φυσική παρουσία στην εταιρεία αλλά και απομακρυσμένα. Διαχείριση/Επίβλεψη …
    • Πριν 5 ημέρες
  • IT Support / Help Desk - Καλλιθέα (Short Term)

    Trenkwalder Group

    • Αθήνα
    Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της στον κλάδο της Υποστήριξης και Σέρβις Υπολογιστών στην Καλλιθέα αναζητά: IT Support / Help Desk Κύριες Αρμοδιότητες: Σχεδίαση, Εγκ…
    • Πριν 2 ημέρες
  • Yπεύθυνος τεχνικής υποστήριξης μηχανογραφικων υποδομών και δικτύων (IT support)

    • Αθήνα
    Y πεύθυνο ς τ εχνικής υ ποστήριξης μηχανογραφικων υποδομών και δικτύων ( IT support ) Μεγάλο ξενοδοχειακό συγκρότημα στην Χαλκιδική ζητά υ πεύθυνο τ εχνικής υ ποστήριξης μηχανογραφ…
    • Πριν 22 ώρες