F&B Manager- for season 2025 (M/F/N)

e-JOBSAPP

  • Χερσόνησος, Ηρακλείου Ηράκλειο, Αττικής
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 15 ημέρες
Job Description :Work with us – Dream with us – Grow with usΟ Όμιλος Φιλοξενίας Μεταξά είναι έναν διεθνώς πολυβραβευμένος όμιλος εταιρειών που αναπτύσσει, διαχειρίζεται και λειτουργεί Θέρετρα και Ξενοδοχεία στην Κρήτη και στην Σαντορίνη.Στον Όμιλο Μεταξά ενθαρρύνουμε το πάθος για το τουριστικό Κλάδο, για τη «Φιλοξενία» και επικεντρωνόμαστε στις αξιόπιστες και ζεστές σχέσεις. Είμαστε αφοσιωμένοι στη δημιουργία διαδρομών καριέρας για τους ανθρώπους μας, εξασφαλίζοντας ισορροπία σε εργασία και ζωή.Learn more about us by visiting us online:
  • Message from our CEO, Mr Andreas Metaxas:
  • About Metaxa people:
  • Check out our career page on our website:
Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης
  • Επίβλεψη όλων των λειτουργιών του F&B τμήματος
  • Επίβλεψη της τάξης και την καθαριότητας σε όλο το τμήμα
  • Έλεγχος των παραγγελιών του τμήματος κι εξασφάλιση της επάρκειας των προμηθειών
RequirementsΑπαραίτητα προσόντα
  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση σε 5* ξενοδοχεία
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πτυχίο σχολής τουριστικής εκπαίδευσης
  • Γνώση HACCP
  • Γνώση διαχείρισης κόστους επισιτιστικών τμημάτων
Επιθυμητά προσόντα
  • Καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (Γερμανικά ή Γαλλικά)
  • Γνώση Εστιατορικής Τέχνης
  • Γνώση σε παρουσίαση εδεσμάτων (buffet)
  • Γνώση Banqueting
  • Εμπειρία σε διαχείριση παραπόνων των πελατών
  • Εμπειρία σε εκπαίδευση προσωπικού και αξιολόγηση
BenefitsΠροσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση σε σχετικές θεματολογίες

e-JOBSAPP