Reservation Agent (M/F/N)

e-JOBSAPP

  • Χερσόνησος, Ηρακλείου Ηράκλειο, Αττικής
  • Προσωρινή
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 28 ημέρες
Job Description :Work with us – Dream with us – Grow with usΟ Όμιλος Φιλοξενίας Μεταξά είναι έναν διεθνώς πολυβραβευμένος όμιλος εταιρειών που αναπτύσσει, διαχειρίζεται και λειτουργεί Θέρετρα και Ξενοδοχεία στην Κρήτη και στην Σαντορίνη.Στον Όμιλο Μεταξά ενθαρρύνουμε το πάθος για το τουριστικό Κλάδο, για τη «Φιλοξενία» και επικεντρωνόμαστε στις αξιόπιστες και ζεστές σχέσεις. Είμαστε αφοσιωμένοι στη δημιουργία διαδρομών καριέρας για τους ανθρώπους μας, εξασφαλίζοντας ισορροπία σε εργασία και ζωή.Learn more about us by visiting us online:
  • Message from our CEO, Mr Andreas Metaxas:
  • About Metaxa people:
  • Check out our career page on our website:
Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης:
  • Διαχείριση requests και κρατήσεων, τηλεφωνικά και μέσω e-mail
  • Διαχείριση κρατήσεων από τουριστικά γραφεία και tour operators
  • Ενημέρωση τιμών και διαθεσιμότητας σε συνεργασία με το τμήμα Sales και Revenue
RequirementsΑπαραίτητα προσόντα
  • Aποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση Κρατήσεων /Υποδοχή σε ξενοδοχειακή μονάδα 5* ή σε τουριστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
Επιθυμητά προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων
  • Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών (Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά)
BenefitsΠροσφέρουμε
  • Διατροφή στο Staff Restaurant
  • Διαμονή στα Staff Houses
  • Παροχή μετακίνησης προσωπικού από/προς ξενοδοχείο
  • Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο (εταιρικοί διαγωνισμοί και εταιρικές επιβραβεύσεις, ''Employee of the Month'' και ''Employee of the Year'')
  • Bonus Τέκνου και Bonus Γάμου (εάν γίνεις γονιός ή παντρευτείς κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας)
  • Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

e-JOBSAPP