Συντονιστής Τμήματος Επιβατών με Μειωμένη Κινητικότητα | PRM Coordinator | ΑΤΗ

Goldair Handling

  • Σπάτα, Αττικής
  • Συμβόλαιο
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 1 μήνα
  • Κάντε αίτηση εύκολα
Είσαι άτομο που χαίρεται να βοηθά και να προσφέρει;Θέλεις να δουλέψεις σε ένα πολυπολιτισμικό περιβάλλον;Έχεις στόχο να εργαστείς σε μία μεγάλη εταιρεία και να ανελιχθείς σε αυτήν;Αν η οργάνωση, η σωστή διαχείριση χρόνου και ο συντονισμός της ομάδας είναι χαρακτηριστικά σου, έλα στην ομάδα μας!Η Goldair Handling A.E., η μεγαλύτερη ελληνική εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης, με δραστηριότητα τόσο στην Ελλάδα όσο και το εξωτερικό, αναζητά Συντονιστές Τμήματος Επιβατών με Μειωμένη Κινητικοτητα | PRM Coordinator για το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών <<Ελ. Βενιζέλος>>Οι παροχές μας:
  • Πλήρες ωράριο
  • Σύμβαση ορισμένου χρόνου
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Εκπτώσεις σε συνεργαζόμενες εταιρείες
Αρμοδιότητες:
  • Συντονίζει τους PRM Agents και τους Χειριστές Ανυψωτικών Μηχανημάτων με σκοπό την παροχή συνδρομής σε επιβάτες με μειωμένη κινητικότητα
  • Αναθέτει καθήκοντα τους PRM Agents για την προετοιμασία των ελεγκτηρίων των αεροπορικών εταιρειών, τη συνοδεία πληρωμάτων στο αεροσκάφος, τη μεταφορά προμηθειών στις αίθουσες διακεκριμένων επιβατών και οτιδήποτε άλλο κριθεί απαραίτητο επιχειρησιακά
  • Ελέγχει τον εξοπλισμό (στενά αμαξίδια, κανονικά αμαξίδια) για την καταλληλόλητα τους και καταγραφή/καταμέτρηση στο αντίστοιχο εταιρικό έντυπο
  • Ενημερώνει σε περίπτωση διαταραχής της ομαλής λειτουργίας του τμήματος τα αντίστοιχα εμπλεκόμενα τμήματα
  • Τηρεί τα μέτρα ποιότητας και κανονισμών που ορίζονται από τον Αερολιμένα και την ισχύουσα νομοθεσία για τους επιβάτες με μειωμένη κινητικότητα
  • Έχει την ικανότητα λήψης αποφάσεων κάτω από συνθήκες πίεσης
Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων:
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Πτυχίο αγγλικών επιπέδου Β2 (First Certificate in English ή ισοδύναμο)
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office)