Θέση Λογιστηρίου - Αθήνα

PANTELIS KIRPOGLOU SA

  • Αθήνα
  • Μόνιμη
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Πριν 26 ημέρες
Η εταιρεία Παντελής Κυρπόγλου Α.Ε. δραστηριοποιείται στον κλάδο της κλωστοϋφαντουργίας από το 1957, ενώ σήμερα είναι ενεργή στον κλάδο των B2Β πωλήσεων αναφορικά με λευκά είδη, εξοπλίζοντας κυρίως μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες. Ο ρόλος του Λογιστή είναι ιδιαίτερα καθοριστικός για την εύρυθμη λειτουργία της εταιρείας, δεδομένου ότι ο ίδιος αποτελεί τον βασικό ρόλο στην οικονομική ευρυθμία της. Στον ρόλο αυτό, καλείται να: Διαχείριση οικονομικών συναλλαγών Καταχώρηση παραστατικών και διατήρηση φακέλων εισαγωγών Προετοιμασία οικονομικών αναφορών Οικονομική ανάλυση Εξασφάλιση συμμόρφωσης με τους κανονισμούς Συνεργασία με άλλα τμήματα Απαραίτητα προσόντα για την θέση: Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνια σε θέση λογιστή Άριστη χρήση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office Απολυτήριο Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι στην Λογιστική ή τη Χρηματοοικονομική Δεξιότητες και Ικανότητες: Ικανότητα εργασίας υπό πίεση Αποτελεσματική διαχείριση του χρόνου Εργασία με προσοχή και λεπτομέρεια Οργανωτικότητα και περιέργεια Θα εκτιμηθούν: Γνώσεις λειτουργίας πληροφοριακού συστήματος ERP (SoftOne) Λογιστικές Πιστοποιήσεις Γνώσεις πάνω στον κλάδο της κλωστοϋφαντουργίας Η εταιρεία παρέχει: ανταγωνιστικό μισθό - προοπτικές εξέλιξης χώρο στάθμευσης φιλικό και άνετο περιβάλλον εργασίας απαραίτητο εξοπλισμό για την εκπόνηση των εργασιών εκπαίδευση πάνω στην μεθοδολογία της εταιρείας εκπαίδευση στο πληροφοριακό σύστημα SoftOne

MyCarriera

Παρόμοιες θέσεις εργασίας

  • Θέση λογιστηρίου

    ΒΕΝΤΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ & ΣΙΑ ΟΕ

    • Αθήνα
    Από την Infocopy Βεντούζης Ιωάννης Κ Σία Ο.Ε εμπορική εταιρία στην Θεσσαλονίκη στον χώρο των αναλωσίμων και ανταλλακτικών εκτυπωτών και φωτοαντιγραφικών μηχανημάτων αναζητούμε έναν…
    • Πριν 19 ημέρες
  • Θέση σε τμήμα λογιστηρίου - εξυπηρέτηση πελατών Αθήνα

    SADENT AEBE

    • Αθήνα
    Περιγραφή θέσης : Καταχωρήσεις γενικής λογιστικής / Υποστήριξη εργασιών λογιστηρίου Έλεγχος και παρακολούθηση της πιστοληπτικής ικανότητας των πελατών Συμμετοχή στο τμήμα αγορών κα…
    • Πριν 17 ημέρες
  • ΘΕΣΗ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

    • Αθήνα
    Υπάλληλος λογιστηρίου με σχετική προϋπηρεσία για εισαγωγική-εμπορική εταιρία μηχανημάτων και υλικών κατεργασίας με έδρα στην περιοχή της Ακαδημίας Πλάτωνος. Προαπαιτούμενα: πολύ κα…
    • Πριν 28 ημέρες